Hakkımızda

Edebiyatın evrensel olgusu üzerine okuyan ve yazan iki kişilik bir ekiptik.

Hazırladığımız derleme kitapları farklı yayınevlerinde yayımlatmaya başladık. Daha sonra yaptığımız işin, bir şeye yaramış olmasını istediğimiz için sosyal sorumluluk projeleri yapmaya başladık. Bu fikrimiz çok güzel karşılık buldu. Hayvanlara, ormanlara, kütüphanesi olmayan okullara bir nebze de olsa yarar sağladık. Bu faydacılık kısmı içimizdeki boşluğu doldurmaya başladığında doğru yolda olduğumuzu anladık.

Kadınlar…

Kadın olmak zordur. İşte bir sosyal sorumluluk daha…

Kadına uygulanan şiddetin her türlüsüne karşıyız. Karşı olamaya devam edeceğiz. Tam da bu sebeple yine bir seçki kitabı hazırladık. Tam 41 yazarın katılımıyla muhteşem bir eser hazırladık. Eserin basımı ve dağıtımıyla ilgili yayınevlerinden istediğimiz karşılığı bulamadık. Çünkü bu eserin gelirini şiddet mağduru bir kadına bağışlamak istiyorduk.

İçimizdeki itme kuvveti yine devreye girdi ve yayınevimizi kurduk. Birlikte Kitaplar sadece bir proje ekibiyken Yayınevine dönüştük. İyi ki de dönüşmüşüz. İki kişilik ekip her geçen gün arttı. Yazarlarımızın içinde grafiker varmış, editör varmış, son okumacı varmış…  Yayınevi olduğumuzu duyurduğumuzda ekibimiz zaten hazırmış, bilmiyormuşuz.

Bizim gibi düşünen yazarlarla yollarımız kesişti. Çok güzel dostluklar kurduk.

Edebiyatın enginlerinde bir nokta olmayı arzu ediyoruz.

Birlikte Kitaplar Ailesi

Genel Yayın Yönetmeni

Ayşegül Poyrazoğlu

 

Yayın Koordinatörü

Ömer Çevik

 

Editörler

Nurçin Arlı

Gülsüm Atasoy

Bahar Karslı

 

Grafiker

Mehmet Kasapkara

 

Dizgi/Mizanpaj

Ahmet Çevik

 

Resimleyen 

Türkan Çoban

Menü